Spośród około 50 kapel, które jak dotąd zapowiedziały swój udział na dwudziestej drugiej edycji Brutal Assault, postanowiliśmy przybliżyć wam sylwetki trzech, nieco mniej znanych artystów. Zacznijmy od Szwedzkiej, grindcorowej załogi, o nazwie kojarzącej się z pewnym znanym inspektorem. Gadget obchodzą w tym roku dwudziestolecie siania rozpierdolu. Zespół został założony przez Williama Blackmoona, a rok 1997 zapisał się w historii Gadgeta wydaniem dema oraz rozwiązaniem składu. W roku 1998 powstał nowy projekt, który również został rozwiązany, jednakże do Williama dołączył obecny wokalista Emil Englund. W 1999 William wskrzesił Gadgeta, zrekrutował gitarzystę, a sam objął funkcję perkusisty. Niedługo później dołączył do nich Emil i panowie w tym składzie nagrali kilka kawałków, które pojawiły się na splitach. Udało im się znaleźć basistę i w pełnym składzie Gadget nagrał dwój pierwszy długogrający album zatytułowany Remote. I tak ta grindcorowa machina kręci się aż do dziś, ciesząc uszy fanów ekstremalnych brzmień.

Gadget Szwecja

źródło: metal-archives.com

Jeżeli jadąc autem odpalasz radio i słuchając puszczanych piosenek mimowolnie mówisz: „co za gówniany tekst” to musisz sprawdzić kapelę Gutalax. Tematyka tesktów Czechów obraca się wokół tematów fekalnych i innych przyjemnych rzeczy, a wszystko to w akompaniamencie nisko nastrojonych gitar, prostych riffów i wokalisty brzmiącego jak żaba. Występy czeskich ekskremistów obfitują w śmiechowe przerywniki muzyczne, a pod sceną można zobaczyć tłumy tańczące z deskami sedesowymi i klozetowymi berłami. Krótko mówiąc, kupa śmiechu.

źródło: facebook.com/GUTALAX-cz-gore-grind–116773548349011/

I na koniec parę słów o artyście zwanym Gautier Serre, tworzącym pod pseudonimem Igorrr. Muzyka Igorrra to szalony i pozornie chaotyczny zlepek sampli m.in. jazzowych czy muzyki barokowej, ubarwionej elektroniczną perkusją czy gitarą elektryczną. Oczywiście klimatów muzycznych jest tutaj o wiele więcej, a wspólnym mianownikiem jest oczywiście hałas i szaleństwo, dzięki czemu Igorrr idealnie wpisuje się w ekstremalne regiony muzyki, odwiedzane przez innych wykonawców na Brutal Assault.

źródło: facebook.com/IgorrrBarrroque/

Dwudziesta druga edycja festiwalu rozpocznie się za 8 miesięcy. Ciekawe jaka pogoda czeka nas po lejącym się z nieba skwarze w 2015 i deszczowej słocie w 2016. Już niedługo profile kolejnych kapel oraz garść Brutalnych newsów.