Najnowszy update składu grającego na tegorocznej edycji Brutal Assault został wzmocniony kolejnymi świetnymi artystami. Do składu dołączyli Boris, Crowbar i Wolves In The Throne Room.

W ubiegłym roku mogliśmy na orientalnej scenie zobaczyć grupę Mono z Kraju Kwitnącej Wiśni. W tym roku organizatorzy ściągnęli nam japoński zespół Boris. To legendarne trio grające w niezmienionym składzie od czasu założenia grupy (czyli od 1992 roku!). Na przestrzeni lat grupa zmieniała swoje brzmienie (często z płyty na płytę), mieszając ze sobą takie gatunki jak doom metal, drone, punk, noise czy nawet pop. Twórczość grupy skierowana jest do fanów ambitnej i pokręconej muzyki.

źródło: https://www.facebook.com/crowbarmusic/

Crowbar to gratka dla fanów powolnych, walcowatych kompozycji, naładowanych ciężkimi riffami. Grupa dowodzona przez weterana Kirka Wildsteina (znanego też m.in. z Down czy Kingdom Of Sorrow) uważana jest za pionierską w gatunku sludge metal. W poprzednim roku zespół wypuścił swoją jedenastą płytę długogrającą The Serpent Only Lies, z której zapewne usłyszymy niejedną piosenkę na tegorocznej edycji. Grupa miała już okazję grać w przeszłości na Brutal Assault w znamienitym towarzystwie takich grup jak Corrosion Of Conformity czy Down.

Świeżą i bardzo ciekawą propozycją będzie koncert grupy Wolves In The Throne Room. Grupa dowodzona przez dwóch braci Aarona i Nathana Weaverów to obecnie jedna z najciekawszych załóg na współczesnej scenie black metalowej i – wraz z takimi tworami jak Leviathan czy Xasthur – stanowiąca dowód na to, że amerykanie również bardzo dobrze czują tę typowo europejską muzykę. Muzycy grupy czują silną więź z naturą, co przekłada się zarówno na ich twórczość jak i na zachowanie sceniczne (członkowie podobno nie lubią fleszy i moszowania na koncertach), a ich długie i przestrzenne kompozycje zachęcają bardziej do medytacji niż scenicznych szaleństw.

źródło: https://www.last.fm/pl/music/Wolves+in+the+Throne+Room