Jeżeli, ktoś z was chciałby dodać do swojego komputera czy telefonu odrobinę brutalizmu, śpieszymy donieść, iż na oficjalnej stronie Brutal Assault, pojawiły się tapety, które możecie pobrać i ustawić na swoich urządzeniach. A znajdziecie je o tu: brutalassault.cz/en/download/

Tym razem, z kolejnej aktualizacji ucieszą się fani thrash metalu. Bowiem w tym roku na scenie można będzie zobaczyć niezawodną załogę Overkill. Nowojorczycy grają już prawie czterdzieści lat i zdołali zebrać rzeszę fanów, a niedawno wypuścili swój osiemnasty album w karierze. Jednak i tak zanosi się na to, że tytuł najlepszego thrashowego albumu roku, wpadnie w ręce teksańczykom z Power Trip za ich Nightmare Logic, który pojawił się w sklepach dwa tygodnie później. Już w sierpniu zobaczymy, który z tych składów wypada lepiej na żywo.

Overgrill

Dla fanów nowoczesnych brzmień, prosto z krainy kangurów przybędą Aversion Crown, parający się technicznym death metalem, a wraz z nimi grindcorowcy z King Parrot. Zobaczymy również zespół, o nazwie równie dziwnej jak wykonywana przez nich muzyka, czyli The Number Twelve Looks Like You. Ten reaktywowany po kilku latach mathcorowy skład ze Stanów Zjednoczonych, znany jest z pozornie chaotycznych kompozycji o często zmieniającym się nastroju. Ocean przekroczy również zespół, który wypracował sobie zasłużone miejsce na światowej scenie hardcore, czyli dowodzony przez Jamiego Jastę Hatebreed. 

Matt Byrne i Jamie Jasta z zespołu Hatebreed

Ze Skandynawii przybędzie do nas norweski Helhaim, dbający o to, aby pamięć o wikingach nie zaginęła. Oprócz nich, wirtuozerskie solówki zaprezentuje fiński Wintersun dowodzony przez Jariego Mäenpää, który dla tego zespołu zrezygnował z grania w Ensiferum.

Informacje o kolejnych update’ach pojawią się już niedługo. Pragniemy również przypomnieć, że jeżeli zależy wam na luksusie, to warto by nieco wcześniej pomyśleć o wykupieniu pola na VIP Campie. W tamtym roku miejsca szybko się skończyły, a inwestycja w możliwość korzystania z porcelanowych toalet zamiast toi toi, z pewnością się zwróci 😀