Czas na kolejną aktualizację składu. Niestety dwie kapele musiały zrezygnować z udziału w Brutal Assault. Są to Born of Osiris oraz King Parrot. Jednakże w ich miejsce już zgłosili się Polacy z progresywnego Disperse oraz holendrzy z grindowego Collision. Przejdźmy teraz do kolejnych dobrych wieści.

Wielcy starzy z The Great Old Ones

Tym co najbardziej nas cieszy, jest zapowiedź występu francuskiej formacji The Great Old Ones. Grają oni skąpany w mitach Cthulhu atmosferyczny black metal, tworząc duszny i złowieszczy klimat znany z powieści Lovecrafta. Wraz z nimi do składu dołącza polska Furia. Ich występ to zdecydowanie punkt obowiązkowy dla każdego fana eksperymentalnego black metalu. Chociaż, gdy posłucha się tradycyjnej, skandynawskiej szkoły czarnego metalu, odnosi się wrażenie, iż muzyka furii powinna być zaszufladkowana nieco inaczej. Polską reprezentację uzupełni również grindowy Nuclear Vomit. 

Tak się bawi, tak się bawi Nuclear Vomit

Ciekawostką, będzie występ muzyków z Phurpa, którzy na scenie orientalnej zaprezentują mroczne dźwięki inspirowane tybetańską muzyką ludową. Dla fanów muzyki spod znaku core’a do składu dołączają Mercy Ties oraz Higher Power. Zaś dla fanów black metalu Madder Mortem Ultha. 

Dla każdego, kto uwielbia muzykę Toola lub Opetha mamy trzy informacje. Toola nie będzie, ale za to będzie Opeth. A co ciekawe, wystąpi również Soen, czyli projekt założony przez Martina Lopeza, który zgrabnie łączy to co prezentują wymienione wcześniej kapele.

Soen

Z Włoch przyjadą Fleshgod Apocalypse, łączący death metal z dźwiękami orkiestry symfonicznej. A festiwal jak zwykle zakończy się powolnym funeral doom metalem, tym razem serwowanym przez francuski Monolithe. Więcej informacji już wkrótce.