Czas na prawdopodobnie ostatnią aktualizację line-upu. Tego typu wiadomości zazwyczaj zaczynają się od informacji, że jeden z zespołów zza oceanu nie da rady przyjechać. Tym razem jest to Power Trip.

Spośród najciekawszych kapel tej aktualizacji, nie sposób nie wspomnieć o legendzie HC, czyli Madball. Wraz z nimi, do składu dołączyły czeskie zespoły reprezentujące ten styl, czyli Primary Resistance  czy Skywalker. Fani crossoveru będą mogli pomoshować na porannych występach zespołów Insania oraz Exorcizphobia. Zdecydowanie warci zobaczenia są Słowacy z doom metalowego Doomas.

Jakby komuś mimo wszystko brakowało ekstremalnego metalu, to do wykonawców dołączają czescy deathmetalowcy z Dysangelium oraz Avenger. Na koniec zostawiliśmy sobie możliwość poinformowania Was o występie industrialnego War for War, post rockowego Postcards from Arkham oraz eksperymentalnego Six Deegrees of Inner Separation. Czekamy teraz na rozpiskę brutalowego kina i więcej czeskich grindów. Miejmy również nadzieję, że nikt już nie odwoła występu, jednakże jak to zazwyczaj się okazuje, zawsze zdarzają się jakieś niespodziewane zmiany w programie.

Organizatorzy zamieścili również informację dla każdego, kto zastanawia się od kiedy brać urlop na Brutal Assault. Potwierdzonych zostało kilka terminów. Mianowicie w środę zagrają The Dillinegr Escape Plan, Wintersun, Master’s Hammer i Metal Church, zaś co najważniejsze, w czwartek zagra Emperor!