Do najnoweszej 22. edycji Brutal Assault został już niespełna miesiąc dlatego dzisiaj przypomnimy o najważniejszych rzeczach związanych z organizacją biletów i transportem. Poniżej podstawowe informacje.

Możliwość zakupu tańszego biletu (za 78 Euro) istniała do 30 kwietnia. Obecnie całodniowy karnet za 86 Euro można zakupić za pomocą karty kredytowej, serwisu PayPal lub przez stronę agencji Knockout Productions. Istnieje też możliwość zakupu biletu na terenie festiwalu jednak z uwagi na coraz większą liczbę fanów przyjeżdżającą na Brutal Assault trzeba się liczyć z ryzykiem braku wolnego miejsca (limit – 15.000 osób). Lepszą opcją jest wcześniejsza rezerwacja karnetu, ale aby tego dokonać należy wcześniej przelać 10 Euro przez PayPal a resztę dopłacić w kasie na festiwalu. Uwaga – płatność w tym roku będzie dokonywana w walucie Euro! Z własnego doświadczenia radzimy (bez względu na formę zakupu) zarezerwować lub kupić karnet w możliwie jak najwcześniejszym terminie.

Festiwal tradycyjnie odbywa się w Czechach, w Jaromierzu (Twierdzy Jzefov). Aby tam dotrzeć z Polski najwygodniejszą opcją jest samochód. Jeżeli podróżujecie ze wschodniej części kraju najprościej dojechać jest drogą #462/R35 w kierunku Hradec Kralove i następnie drogą #33 na Nachod. Z zachodniej części Polski najłatwiej skierować się na Kudowę Zdrój drogą nr 8 z Wrocławia, ewentualnie drogą nr 5 przez rzadziej uczęszczane przejście graniczne w Lubawce (w tym drugim przypadku lepiej kierować się bezpośrednio do Jaromierza). Na terenie Czech należy pamiętać o zakupie winiety w celu dojazdu drogą szybkiego ruchu (pod karą grzywny 5.000 CZK).

Dojazd pociągiem jest trochę trudniejszy. Z Polski nie ma bezpośredniego połączenia z Jaromierzem dlatego najlepiej dojechać do Kudowy Zdrój i tam poszukać połączenia do Nachodu z którego jeżdżą autobusy, taksówki i są bezpośrednie połączenia kolejowe (ew. dla najbardziej oszczędnych – spacer na piechotę 22,4 km ;)). Warto wspomnieć, iż w tym roku, dla podróżujących koleją, organizatorzy przygotowali we współpracy z czeskimi kolejami 50% zniżki na pociągi z/do Jaromierza – w tym celu należy pokazać bilet na festiwal przy zakupie biletów na pociąg. Stacja kolejowa znajduje się ok. 20 minut drogi od miejsca festiwalu.

Przy połączeniach autobusowych dojazd PKSem do Jaromera jest możliwy z Kłodzka i Kudowy Zdrój. Do samej Kudowy Zdrój można się jeszcze dostać Polskim Busem, najlepiej z Wrocławia (podróż trwa dwie godziny i 40 minut).