Czas na kolejną garść zespołów, które dołączyły to dwudziestej trzeciej edycji festiwalu Brutal Assault.

Oczywiście zaczniemy od najjaśniejszego punktu dzisiejszej aktualizacji, czyli grupy Wardruna. Norwegowie parają się mieszanką ambientu i folku i zdołali wokół siebie zebrać grono wiernych fanów. Zwłaszcza, że ich utwory pojawiły się w popularnym serialu Wikingowie, co pozwoliło im pokazać się również publiczności, która nigdy nie słyszała o Einarze Selviku. Fani chaotycznego hardcore’u, jak określają swoją muzykę członkowie grupy, będą mieli okazję zobaczyć na żywo jeden z ważniejszych zespołów sceny core’owej, czyli Converge. Biorąc pod uwagę, że niedawno miała miejsce premiera ich dziesiątej płyty, możemy się spodziewać, iż usłyszymy ją na żywo.

Do ciekawych punktów programu z pewnością można zaliczyć występ legendy black metalu z kraju kwitnącego gulaszu, czyli kapeli Tormentor. Warto wspomnieć, iż to właśnie z Tormentora, wywodzi się aktualny wokalista grupy Mayhem oraz gitarzysta Nifelheima. Fani death metalu powinni wybrać się na występ Blood Incantation, których koncerty zebrały falę pochwał wśród fanów. A jakby śmierć metalu nadal było mało to zawsze zostają Ingested, Origin, Sadistic Intent czy Broken Hope. W poprzedni poście wspomnieliśmy już o jednym z najlepszych doom metalowych składów, czyli Novembers Doom. Czas więc na występ jednego z pierwszych przedstawicieli metalu zagłądy, czyli Saint Vitus.

Na koniec zostawiliśmy informację o kolejnej gwieździe Brutal Assault, czyli amerykanach z industrialnego Ministry, którzy będą promować zapowiedziany na marzec album Amerikkkant.