Organizatorzy Brutala nie próżnują i sprawie poszerzają i tak już imponujący line-up.

Na początek warto wspomnieć o występie Behemotha, który zakończył już promowanie albumu Satanist i prawdopodobnie zaprezentuje bardziej przekrojową setlistę, a być może, również i nowe utwory. Oczywiście pod warunkiem, że Nergal nie będzie miał znowu sprawy w sądzie. Nas to nie rusza, ale z pewnością wielu Czechów ucieszy się za faktu, iż jest to jedyna okazja, żeby zobaczyć ich w 2018 roku. Z Polski przyjadą również inne chłopaki z Adamem na wokalu, czyli warszawski Hate.

Trochę death metalu, trochę jazzu

Ciekawym punktem programu z pewnością będzie Diablo Swing Orchestra, łączący metal z patentami kojarzonymi raczej ze swingiem lub jazzem. Z pewnością wiele osób wybierze się na ich występ z ciekawości.

Dla fanów deathcore’u i Warhammera wystąpią Carnifex, gromadząć pod sceną zapewne podobną publiczność co inne corowe składy dzisiejszego update’u, czyli australijski Northlane, kanadyjski Counterparts czy belgijski Nasty.

Na scenie pojawi się również działając od ponad trzydziestu lat thrash metalowy Hirax. Nieco krótszy, lecz również imponujący staż prezentują grindowcy z amerykańskiego Dying Fetus, którzy po raz kolejny będą siać zniszczenie na brutalowej scenie.

Czekamy na dalsze informacje!