Organizatorzy zapowiadali, że możemy spodziewać się update’u pełnego czerni.

I obietnicy dotrzymali, gdyż na scenie twierdzy Josefov wjedzie Oddział Dywizji Pancernej Marduk. Panowie już po raz kolejny powitają publiczność swoją wściekłą i bluźnierczą muzyką. Na czerwiec tego roku, zapowiedziana jest premiera ich czternastego albumu, zatytułowanego Viktoria. Możemy się więc spodziewać, iż Szwedzi będą go promować na festiwalu. Kolejnym ciekawym punktem programu jest para muzyków ze Szwajcarii, którzy we dwójkę wzięli szturmem metalową scenę, o czym może świadczyć fakt, iż supportowali na trasie Behemotha, jeszcze zanim zdołali wydać swój pierwszy album. Mowa tutaj o Bolzer. Po drodze, będą mogli zgarnąć Austriaków z Belphegor, którzy już kiedyś udowodnili, iż w pogardzie mają napięty harmonogram brutalowych koncertów.

Z Francji przyjedzie promujący polską wódkę blackmetalowy skład Arkhon Infaustus. Zaś z Irlandi folkmetalowy Cruachan. Rzut beretem na scenę mają Słowacy z zespołu Malokarpatan. Zaś Aby zagrać na Brutal Assault, pół świata przelecą chilijczycy z black metalowego Wrathprayer.

Na koniec wspomnimy o ciekawostce, czyli projekcie stworzonym przez założyciela zespołu Emperor, Habarda Ellefsena. W 1994 roku postanowił on odłożyć bas i skupić się na graniu na klawiszach oraz muzyce elektronicznej, a od tej chwili znany był już jako Mortiis.