Dobra informacja dla fanów Misfits, horror punku, hard rocka i oldschoolu – na Brutal Assault po raz pierwszy zawita Danzig!

Glenn Danzig będzie świętował 30 lecie swojej twórczości, w związku z czym przygotował specjalną trasę. Tak się składa, iż będzie oba przebiegać przez znaną i lubianą twierdzę Josefov. Dla nas obecność na koncercie jest obowiązkowa z uwagi na fakt, że Danzig rzadko przybywa do Europy. No i z muzycznego sentymentu 🙂 Oprócz starych, dobrych piosenek jak Mother czy The One, spodziewać możemy się utworów z najnowszej płyty Black Laden Crown. Poniżej wrzucamy link do promującego album utworu.

Na Brutal Assault zawita po raz kolejny Sepultura. To kolejny zespół z 30 letnim doświadczeniem, który zagra na brutalowych deskach. Zastępują oni Testament, który niestety odwołał swój występ na festiwalu. Sepultura na pewno zagra kawałki z najnowszego albumu Machine Messiah.

Do listy brutalowych kapel dołączył również  włoski Goblin, a konkretnie Claudio Simonetti’s Goblin, czyli mieszanka jazzu i heavy metalu we włoskim sosie, która dała się poznać fanom horroru, dzięki ścieżce dźwiękowej do filmu Suspiria. Na scenie pojawi się również grupa Jasta, która ucieszy fanów Hatebreed, bowiem Jasta to projekt solowy wokalisty Hatebreed – Jamey’go Jasty.

Do czeskiego Jaromera przyjadą również z Norwegii blackmetalowcy Aura Noir, z Japonii zespół Coffins, z Nowego Yorku grupa Uncured, a z Włoch Absymal Grief. Do odkrycia muzycznych nowości pozostała jeszcze twórczość Harakiri for the Sky i Insanity Alert.