Czas na kolejną aktualizację line-upu. Jak co roku, im festiwal bliżej, tym więcej informacji o kolejnych zespołach wypadających z długiej listy artystów, którzy wystąpią w twierdzy Josefov. Tym razem ze swojego udziału zrezygnowali Graveyard, Saint Vitus, Diablo Swing Orchestra, Ihsahn Novembers Doom. Sprawdźmy więc, kto pojawi się zamiast nich.

Do składu dołączył zespół nie kojarzony stricte z festiwalami metalowymi, a konkretnie amerykanie z Dog Eat Dog, znani ze skocznych piosenek łączących hardcore z instrumentami dętymi oraz rapowanymi wokalami. Sporo ze sceny hc wynieśli również sosnowiczanie z Frontside. Dla fanów grindcor’u udało się ściągnąć Włochów z Guineapig oraz Holendrów z Inhume. Ocean przelecą dla nas Ratos de Porão, aby rozruszać publikę  szybkim crossoverem. Za to wolniutko zagrają Brytyjczycy z funeral doomowego Esoteric. A na koniec warto wspomnieć o występie death/thrashowców z Diablolical oraz progresywnym death metalowcom z Persefone.

Resztę line-upu uda się dopchać dzięki lokalnym kapelom, które również prezentują wysoki poziom. Na początek warto wspomnieć o fanach japońskiej kinematografii animowanej, czyli death metalowcom z Anime Torment i zespołowi, który sam chyba tylko wie jaki gatunek gra, czyli Hentai Corporation. Zresztą ten sam gatunek co druga wspomniana formacja gra První hoře. Poza tym możemy liczyć na występ death metalowego Cuttered Flesh oraz Godless Truth, post blackowego Dærrwin, blackened deathowego metalowego Depresy, industrialowo blackowego Gorgonea Prima, melodathowego Innersphere, grindowego Poopy Seed Grinder, hardcorowego Ramchat oraz folkowo doomowego Silent Stream of Godless Elegy.

Dwudziesta trzecia edycja festiwalu Brutal Assault, odbędzie się już za dwa miesiące. Niedawno została zaś uruchomiona możliwość zamawiana opasek. Organizatorzy zachęcają, aby korzystać z tej opcji i nie stać w kolejce oraz nie bujać kontenerem z opaskami, jak miało to miejsce w trakcie koncertu Alcesta. Koszt takiej usługi to 8 euro.