Ostatnia edycja czeskiego festiwalu zakończyła się około trzy miesiące temu. W takim razie właśnie teraz jest najlepszy czas do myślenia o kolejnej edycji. Zwłaszcza, że organizatorzy zdradzili już sporo interesujących szczegółów.

Ruszyła już przedsprzedaż biletów na festiwal, który odbędzie się w dniach 8-11 sierpnia 2018. Pula biletów jest ograniczona, a jedyne co na dzień dzisiejszy można powiedzieć, to że kosztuje 2100 koron czeskich, czyli niecałe 350zł. Gdy pula się wyczerpie, cena z pewnością skoczy w górę.

Swój udział na festiwalu zapowiedziało już 19 zespołów, w tym tak wielkie nazwy jak At The Gates czy Carpathian Forest. Fani tych drugich, ucieszą się pewnie z zapowiedzi występu norwegów z Whoredom Rife, którzy grają black metal silnie inspirowany drugą norweską falą. Zresztą pojawi się jeszcze jeden artysta, którego ta sama fala wyrzuciła na brzeg, czyli Ihsahn, ze swoim solowym projektem. Skoro już o falach mowa, nie sposób nie wspomnieć o gościach zza oceanu, którzy zapowiedzieli swój udział, czyli metalcorowców z The Black Dahlia Murder, deathmetalowców z Sadistic Intent czy zespołów łączących grindcore z brutal death metalem, czyli Misery Index oraz Nails. Nie po raz pierwszy, swój udział potwierdził Perturbator, parający się muzyką znaną jako dark synth. Jednakże ciekawostką, jest nowy projekt lidera nieistniejącej już formacji Agalloch, czyli Pillorian.  

Dla fanów metalu zagłady, ,organizatorzy ściągnęli zespół, którego idealnie słucha się w trwającym właśnie miesiącu, czyli Novembers Doom. Pierwszą zaś załogą z Polski, która zapowiedziała swój udział w wydarzeniu są Obscure Sphinx przewodzeni przez charyzmatyczną Wielebną. Ze słonecznej Grecji przyjadą do nas ponurzy grecy, łączący doom metal z death metalem, czyli Dead Congregation. Z pewnością ciekawym punktem programu, będzie tez występ legendy holenderskiego, ciężkiego grania, czyli Pestilence, którzy obiecali, że w repertuarze znajdą się ich najbardziej cenione szlagiery.

Jak widać, mimo iż do festiwalu jeszcze daleko, organizatorzy już zdołali zgromadzić naprawdę ciekawy skład. Liczymy na kolejne aktualizacje line-upu, które tylko utwierdzą nas w przekonaniu, że po raz kolejny, nie może nas zabraknąć w twierdzy Josefov. Odezwiemy się niedługo.