Przyszedł czas na kolejny update zespołów, które wystąpią podczas tegorocznej edycji Brutal Assault.

Na początku warto wspomnieć o Australijczykach z Parkway Drive, którzy przez 16 lat działalności zdążyli zebrać naprawdę sporą rzeszę fanów na całym świecie przebijając się do czołówki metalcoru. Z drugiej strony, swój występ zapowiedziała formacja Azusa, która występuje zaledwie od zeszłego roku. Norwegowie i Greczynka mają na koncie jeden album, pełen zakręconych utworów plasujących się stylistycznie gdzieś pomiędzy The Dillinger Escape Plan a Voivod.

Każdy kto od muzyki wymaga przede wszystkim mroźnego i ponurego klimatu oraz blastów, będzie mógł zobaczyć na żywo Norwegów z Nordjevel. Mają oni na koncie jeden album, zaś premiera drugiego zapowiedziana jest na koniec marca tego roku. Zdecydowanie daleko stylistycznie znajduje się industrialna formacja Combichrist, która już miała okazję zaprezentować się publiczności Brutal Assault. Nie jest to jednak koniec dobrych informacji dla miłośników industrialnych brzmień, gdyż do składu dołączają Violent Magic Orchestra. 

Swój udział zapowiedziała też post-rockowa formacja Caspian. Wygląda na to, że będziemy mieli okazję nieco się wyciszyć przy instrumentalnych dźwiękach serwowanych nam przez działających od piętnastu lat Amerykanów. Zaś dwie kolejne formacje zaprezentują dźwięki z pogranicza post-hardcore i black metalu. Mowa tutaj o duńskim Hexis oraz amerykańskim Deluge. I nie zapominajmy też o zespole Frog Leap, założonego przez Leo Moracchiolo, który ma być koncertowym rozwinięciem treści prezentowanych na jego kanale youtube.