Przyszedł czas na kolejną aktualizację kapel. Do składu dołączy legenda niemieckiego thrash metalu, czyli działający od 1985 roku Exumer. Panowie zasłynęli swoim pierwszym albumem Posessed by fire, który wydali 33 lata temu, a najnowsze wydawnictwo ujrzało światło dzienne w kwietniu tego roku. Ich występ to obowiązkowy punkt programu tegorocznej edycji. Swoje trzy grosze do thrashowego kotła dorzuci również słowacki skład, znany jako Čad, obchodzący w tym roku dwudziestą piątą rocznicę działalności.

Publiczność z pewnością rozruszają weterani hc punka z brytyjskiego Discharge, którzy działają od 1977 roku. Daty uznawanej za oficjalny początek punka. Do składu dołączy również praski skład z nurtu hardcore, czyli Decultivate. Każdy kto uwielbia szalony grindcore z pewnością wybierze się na występ Meat Spreader, obok których nie sposób przejść obojętnie. Zaś dla fanów deathcoru i brutalnego death metalu, zestaw breakdownów przygotowali Norwegowie z Kraanium.

Mroczną i przytłaczającą atmosferę po raz kolejny roztoczą nad twierdzą Josefov mistrzowie doom-death metalu, czyli amerykanie z Incantation. Dowodzony przez Johna McEntee skład, w tym roku obchodzi swoje trzydzieste urodziny, zaś od wydania ich ostatniego wydawnictwa minęły już dwa lata. Możemy się więc spodziewać raczej przekrojowej setlisty. Podobną atmosferę spróbują rozpętać Australijczycy z death metalowego Eskhaton.

Organizatorzy przygotowali również propozycje dla fanów nieco bardziej niestandardowych dźwięków. Na scenie pojawi się Ved Buens Ende, awangardowy projekt złożony z muzyków takich kapel jak Arkturus, Aura Noir czy Dodheimsgard, który ciężko jest jednoznacznie skategoryzować. Z Litwy przyjedzie Au-Dessus, wykonujący muzykę, którą najłatwiej opisać jako post-black metal. Zaś z Finlandii przyjadą Omnium Gatherum, którzy słusznie znajdują się czołówce, jeżeli chodzi o melodyjny death metal.