Do dziewiętnastej edycji Brutal Assault zostały dwa miesiące. Dlatego jeżeli planujecie spędzić urlop w twierdzy Josefov, warto by pomyśleć o zakupie biletów, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, w tej chwili sprzedano już 85% z ostatecznej puli, a kolejnej nie będzie.

Pojawiła się prawdopodobnie ostatnia aktualizacja line-upu na dużych scenach, a artyści, którzy wystąpią w strefie KAL zostaną ogłoszeni później. Na początku wspomnijmy, iż swój występ odwołali Norwegowie z Manes,  którzy od razu zapowiedzieli się jako pierwszy zespół, który wystąpi na dwudziestej piątej edycji festiwalu. Spośród garści nowych wykonawców, na pewno warto wspomnieć dolnośląską kapelę Entropia, która uraczy gości twierdzy swoją interpretacją psychodelicznego post black metalu. Swój występ potwierdziła również norweska formacja Kampfar, która promować będzie swoje najnowsze wydawnictwo Ofidians Manifest, a także świętować 25 lat na scenie. Z Japonii przyleci formacja Crossfaith, aby zaprezentować swoje dziwaczne połączenie muzyki elektronicznej i metalcoru. Z pewnością nie będą to dźwięki, do których przywykli uczestnicy Brutala. Jeżeli ktoś ma ochotę na hiszpański death metal, to z pewnością wybierze się na występ Altarage. Zaś z Islandii przyjadą Une Misere, aby zagrać mieszankę hardcoru, sludge’e i black metalu.

Przypominamy też, że nadal możecie tworzyć własne plakaty z dziesięcioma ulubionymi wykonawcami, którzy wystąpią ne tegorocznym festiwalu, aby wziął udział w losowaniu wejściówki na Brutal Assault. Możecie dokonać tego tutaj: http://my.brutalassault.cz/en/