Dotarła do nas informacja o kolejnych aktualizacjach składu.

Tym razem organizatorom udało się zaprosić niemiecką legendę thrash metalu, czyli Sodom. Panowie mieli już okazję niejednokrotnie wystąpić na Brutal Assault, jednakże po raz pierwszy pojawią się tam w czteroosobowym składzie, gdyż do zespołu wrócił Frank Blackfire, udzielający się w Sodom w latach 1987-1989. Od 1987 działa również szwedzka formacja Therion znana przede wszystkim fanom symfonicznego metalu. Tę właśnie wizję zespołu, Szwedzi realizują od 1996 roku, kiedy to na światło dzienne wyszedł ich album Theli, skutecznie odcinając zespół od ich death metalowej przeszłości za pomocą lżejszych utworów, operowych chórków i paskudnej okładki. I to właśnie ten album, Therion wykona w całości podczas dwudziestej czwartej edycji Brutal Assault.

Jeśli komuś zabrakło w line-upie Perturbatora, to będzie miał okazję wyszaleć się nie tylko na występie Carpenther Brut, gdyż swój udział ogłosił artysta znany jako GOST. Zaprezentuje on set w klimatach synthwave inspirowany soundtrackami z filmów z lat ’80. A jak wiemy, taka formuła sprawdza się w murach twierdzy, zbierając zawsze sporą publiczność, która chce na chwilę posłuchać czegoś innego niż metalu. Na szczęście takich przerw będzie niewiele, a już dwie kolejne zapowiedziana formacje, przypominają uczestnikom wydarzenia po co tutaj przyjechali, za pomocą brutalnego death metalu. Swój udział ogłosił pochodzący z RPA zespół, Vulvodynia oraz Hiszpanie z Wormed.

Fani dźwięków rodem z amerykańskich bagien Louisiany, powinni być zachwyceni ogłoszeniem sludgowej formacji, która pojawi się w tym roku w Czechach. Mowa tutaj o działającej już ponad 30 lat formacji Eyehategod. Zaś nieco dłużej występują weterani nowojorskiej sceny HC, którzy pojawiają się dość często na Brutal Assault. Mowa tutaj Sick Of It All.