Na Brutal Assault po raz kolejny wystąpi Tom G. Warrior, znany przede wszystkim jako lider formacji Celtic Frost i Triptykon. Tym razem pojawi się jednak wraz z Triump of Death, kapeli która wykona na żywo utwory legendarnej formacji Hellhammer, działającej w latach 1982-1984. Fani psychodelicznego rocka będą mieli okazję posłuchać Amerykanów z Coven. Ta działająca od 1967 formacja, została kilka lat temu wskrzeszona i w odświeżonym składzie cały czas koncertuje, obchodząc w tym roku pięćdziesiąte urodziny i dumnie nosząc miano pierwszego satanistycznego zespołu, którego piosenki dostały się na listy przebojów. Zaś trzydzieste urodziny obchodzi rockowy zespół Monster Magnet, którego kariera nabrała tempa dopiero po wydaniu ich czwartej płyty, Powertrip.

Swój występ ogłosili również Amerykanie z thrashowego Demolition Hammer działający od 1986 roku. Ostatnią płytę wydali co prawda w 1994, jednakże zespół został reaktywowany w 2016 i prężnie działa do dziś. Zresztą z tekstu ich piosenki, swoją nazwę wziął death metalowy Skeletal Remains, który również wystąpi na tegorocznej edycji festiwalu.

Fani progresywnego metalu, będą mogli wybrać się na występ amerykańskiego zespołu The Contortionist, którzy snują swoja rozmarzone pasaże, przywodzące na myśl delikatniejszą stronę Between the Buried and Me. Równie nietuzinkowym zespołem jest japoński Vampillia, o których ciężko jednoznacznie powiedzieć co grają. Ta szalona mieszanka wielu stylów z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto nie szuka w muzyce oczywistości. Warto również wspomnieć o szwedzkim The Arson Project, którzy bez owijania w bawełnę, obiecują nam 23 minuty surowej, dźwiękowej przemocy. Ten sludgowo grindowy kwartet, z pewnością ożywi mury twierdzy Josefov. Ze Szwecji przyleci również jedna z najbardziej rozpoznawalnych kapel, wykonujących melodyjny death metal, czyli Soilwork promujący swój najnowszy album Verkligheten.

Za pomocą mieszanki metalcoru i hardcoru, mury twierdzy postara się zburzyć amerykański kwintet Walls of Jericho, na którego czele stoi trójboistka Candace Puopollo. Po raz kolejny na deskach Brutal Assault wystąpi irlandzki skład Primordial, łączący celtyckie melodie z black metalem. Ta informacja oznacza, że ogłoszono już 75% planowanego składu. Oczywiście po drodze jeszcze jakiś zespół odpadnie, a jeszcze więcej się pojawi. Pamiętajcie, że bilety będą w przedsprzedaży do końca kwietnia.