Trzy fantastyczne dni już za nami. Zostały po nich wspomnienia, zdjęcia, nakręcone filmiki oraz co nieco ze strefy handlowej. Dla tych, którzy nie mogli przybyć na event przygotowaliśmy podsumowanie, fotorelację oraz nagranie z konkursu Cosplay.

DSC_0450 (2)

Klimatyczny Zamek w Leśnicy zapraszał do środka wywieszonym banerem. Po przejściu przez bramę momentalnie znaleźliśmy się w miejscu, do którego nie dochodzi zgiełk wielkiego miasta, a codzienne problemy przestają mieć znaczenie. To jest właśnie magia fantastyki. W ciągu tych trzech dni, wokół zamku odbywały się czasowe eventy takie jak na przykład taniec capoeiry (International Capoeria Raiz) oraz atrakcje stałe m. in. strzelnica w wiosce Zakonu Świętego Płomienia.

DSC_0456

DSC_0771 DSC_0774 DSC_0776

Jak to zwykle na konwentach bywa, co jakiś czas można było przejść wokół bohaterów Star Wars, Władcy Pierścieni oraz innych, pochodzących z mniej lub bardziej znanych światów.

DSC_0490 (2) DSC_0517 DSC_0514 (2)

Można było zasiąść przy wypożyczonej z Gamesroomu planszówce, gdzie odbywały się również pokazy gier.

DSC_0780 DSC_0778 (2)

Dla chętnych chcących poznać coś nowego lub podyskutować na rzeczy znajome, czekały prelekcje. Z tych ciekawszych warto wymienić prelekcję Platige Image (Ci od filmików do Wiedźmina, Cyberpunk 2077 czy reklamy Żubra :)).

DSC_0502 (2)

Zawsze miło jest posłuchać Jacka Komudy, tym razem na prelekcji na temat Jak pisarz kończy i zaczyna. Ciekawi kariery YouTubera mogli posłuchać o zarobkach i możliwościach zarabiania na prelekcji Rivida „YouTuber, Streamer i jego zarobki”.

Sporym zainteresowaniem (jak zwykle) cieszył się konkurs Cosplay. Występy, jak i ogłoszenie wyników możecie zobaczyć poniżej:

Po Cosplayach odbyła się uroczysta Gala Dni Fantastyki, prowadzona przez Pana z świetnym głosem. Zostały na niej rozdane nagrody konkursowe, w kategoriach Komiks, Opowiadanie i Cosplay. Pomiędzy poszczególnymi rozdaniami nagród, odbywały się występy.

DSC_0761 DSC_0670 DSC_0680 DSC_0687 DSC_0739

Wybrane zdjęcia uczestników konkursu Cosplay. Więcej znajdziecie na naszym Facebooku.

DSC_0593 DSC_0614 DSC_0532 DSC_0559 DSC_0576 DSC_0578

I jeszcze parę zdjęć z wystaw FanArt AlienHive, „Potwory” Mateo Dineen i Johan Potma oraz gadżetów z Gwiezdnych Wojen.DSC_0787 DSC_0789 DSC_0793 DSC_0801 (2) DSC_0802 (2) DSC_0784DSC_0781

Dawno nie było nas na Dniach Fantastyki, a ostatnie wydarzenie, tylko przypomniało nam, że mamy czego żałować. W przeciwieństwie do innych tego typu wydarzeń, DF są imprezą kameralną, na którą przychodzą całe rodziny. Można tutaj spędzić czas w miłej atmosferze, wiedząc, że każdy napotkany człowiek, ma te same co my zainteresowania. Po naszych ostatnich doświadczeniach z Pyrkonu, czujemy się w obowiązku napisać parę słów uznania dla stoisk gastronomicznych na Dniach Fantastyki. Pojawiły się tutaj Food Trucki, na których można było skosztować pysznych hamburgerów, przegryźć do nich belgijskie frytki lub spróbować pieroga, dostępnego również w wersji wegetariańskiej. Można było także spróbować piwa rzemieślniczego z lokalnych browarów tj. Browaru Stu Mostów, Profesji i Solipiwko. Z pewnością odwiedzimy Dni Fantastyki za rok, a teraz pozostaje nam szykować się na kolejne imprezy tego lata.

Zrelacjonowali: rafnir i vjakvino