Oto nasza fotorelacja z wrocławskich Dni Fantastyki. Impreza odbyła się w dniach 29 czerwca do 1 lipca w Centrum Kultury Zamek. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

Wydarzenie stało się okazją do porozmawiania z pasjonatami technologii m.in grupą studentów Continuum Rover Team z Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy stworzyli prototyp łazika marsjańskiego.

Jak większość konwentów, tak i na Dniach Fantastyki, nie zabrakło cosplayerów, którzy swoimi strojami, dodawali kolorów terenom przylegającym do leśnickiego zamku.

 

W budynku zamku, odwiedzający mogli obejrzeć wystawę Mieczy Europy. Jest to stała wystawa broni białej z różnych epok autorstwa Igora Górewicza.

Zarówno broni białej jak i strzelniczej nie zabrakło na błoniach zamku. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach czy pokazach walki na szpady, a także postrzelać z muszkietu, którego huk wystrzału unosił się nad okolicą.

Do Wrocławia zjechali się wystawcy oferując swoje towary od odzieży, przez gadżety, gry i książki, na rękodzielnictwie kończąc.

W godzinach popołudniowych, uczestnicy mieli okazją stać się widownią folkowych koncertów, spektakli oraz prezentacji artystycznych. Na scenie zamku, wystąpiły między innymi zespoły Dziwoludy czy Roderyk, a także odbył się konkurs cosplay i rozdanie konwentowej nagrody, znanej jako Kryształowe Smoki.

   

Ściany korytarza Zamku, ozdobione były grafikami Sebastiana Skrobola, znanego m.in. ze współpracy z marką Cropp.

Uwielbiamy DF za świetną organizację, niepowtarzalny klimat i kameralność. Tegoroczna edycja nas nie zawiodła i świetnie się bawiliśmy uczestnicząc w prelekcjach, kosztując konwentowe piwo z Browaru Profesja o nazwie Pogromca Smoków, oglądając przygotowane atrakcje czy robiąc zakupy w sklepikach. Polecamy festiwal wszystkim fanom, szukających kameralności i ludzi, którzy z pasją podchodzą do tematu fantastyki.

Pozdrawiamy i do zobaczenia za rok!

Relację przygotowali  vjakvino, Rafnir
Zdjęcia Kamil