Wielkimi krokami zbliża się jedno z największych wydarzeń na polskiej mapie fantastyki. W dniach 18-20 maja, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbędzie się kolejna edycja Pyrkonu.

Warto zainteresować się Pyrkonem już teraz, chociażby dlatego, że sprzedaż biletów już wystartowała. Aktualnie są one do nabycia w cenie 99zł. W maju cena ta wzrośnie do 119zł. Jak do tej pory, swój udział potwierdziło 12 gości ze świata gier, literatury czy komiksu. Spośród nich większość z nas na pewno kojarzy mistrza horroru, czyli Grahama Mastertona.

Swój przyjazd zapowiedziała również amerykańska aktorka Felicia Day. Będzie to jej pierwsza wizyta w Polsce! Z pewnością będzie to świetna okazja do nabycia autografu i uczestniczenia w spotkaniu autorskim. Felicia występowała m.in w Buffy Postrach Wampirów i Supernatural. Jest także producentką własnych produkcji internetowych, o których pracy nad nimi opowie na żywo swoim fanom.

Na terenie Targów, będziemy mieli okazję zwiedzić kilka wystaw modeli, figurek czy kostiumów. Swój kącik dostaną m.in. Mandalorian Mercs Costume Club, czyli organizacja tworząca i projektująca kostiumy ze świata Gwiezdnych Wojen, zrzeszając 2 tys. ludzi z całego świata i działająca z licencją Lucas Film. Poznański Instytut Fanów Kosmicznych Odysei zaprezentuje największą indywidualną kolekcję Star Trek oraz modele, gadżety i bronie z takich dzieł jak Seaquest, Gwiezdne Wojny, Batman i Tron. Dla zwiedzających wystawiona również zostanie kolekcja modeli transformersów zgromadzona przez Arka. Zaś warsztat Stanisława „Lockera” Czarneckiego zaprezentuje modele, szkice i figurki, których wykonanie będzie można obejrzeć na żywo. Locker pokaże również jak używać narzędzie, niezbędnych do wykonania detali w swoich dziełach. A to z pewnością nie wszystko, ponieważ lista wystaw, nie jest jeszcze zamknięta.

Ruszyły także zgłoszenia punktów programu. Każdy uczestnik ma szansę na przeprowadzenie własnej prelekcji bądź punktu programu, wystarczy zgłosić swoją propozycję przez zgłoszeniowy formularz. Kandydatury zostaną rozpatrzone przez organizatorów Pyrkonu

Już niedługo podamy aktualizacje programu tegorocznego Pyrkonu. Czekamy na nowe informacje! A w maju, widzimy się w Poznaniu!

Śledź Profil Pyrkonu na Facebooku