Od ostatniego newsa i informacji o tym, że tegoroczny Pyrkon odwiedzi m.in Felicia Day i Graham Masterton, doszło kilku kolejnych gości i punktów w programie. Subiektywnie wybierzemy według nas najciekawsze atrakcje, które postaramy się odwiedzić w tym roku, jeśli kolejki dopiszą ! 🙂

Goście Pyrkonu 2018

Blok Gier bez Prądu

Z pewnością postaramy się pójść na spotkanie z Ignacym Trzewiczkiem. Gracze planszówkowi powinni znać tego autora, a jeśli nie kojarzycie to przypomnimy, iż stworzył on takie tytuły jak Robinson Cruzoe, Osadnicy czy Wiedźmin Gra Planszowa. Oprócz tego jest autorem gry Neuroshima RPG wraz z Michałem Oraczem. Nie może nas więc zabraknąć na tym spotkaniu 🙂

Nie ukrywamy, że blok Gier bez Prądu, to chyba nasz ulubiony blok ze względu na to, iż przesuwanie pionków i turlanie kostek to nasze hobby. Dlatego spróbujemy spotkać Łukasza „Wookiego” Woźniaka. Nie raz i nie dwa oglądaliśmy jego filmiki o grach planszowych czy recenzje oraz dostaliśmy maila ze wspieram.to 🙂 Oprócz swojej youtubowej działalności, Wooki jest też autorem kilkunastu gier planszowych, skierowanych zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Blok Literacki

Kolejną miłą dla nas wiadomością, jest przybycie Petera V.Bretta, autora serii książek, znanych jako Cykl Demoniczny, który rozpoczął się wydanym w 2008 roku tomem Malowany Człowiek. Z pewnością ciężko będzie dopchać się w kolejce po autograf autora, ponieważ niedawno wyszedł ostatni tom serii, czyli Otchłań!

Lubimy klimaty skandynawskie (Wikingowie, fiordy itd.), dlatego planujemy wybrać się na spotkanie z Łukaszem Malinowskim, naukowcem i ekspertem od kultury skandynawskiej oraz znawcą wikińskiego etosu. Liczymy więc na solidną dawkę wiedzy.

Kolejnym interesującym gościem bloku literackiego będzie Robert Wegner, jeden z popularniejszych autorów science fiction w Polsce. Tego Pana przedstawiać nie trzeba.

Strefa Fabularna

Jak Bóg da czas i siły to z chęcią odwiedzilibyśmy Marka Morrisona, jednego z twórców scenariuszy do gry RPG  Zew Cthulhu (i nie tylko). Grało się w tą grę z wielką przyjemnością, więc okazja uczestniczenia na spotkaniu autorskim będzie miłym wydarzeniem.

Na razie to tyle z naszej strony. Gości, jak i planowane atrakcje, które mamy zamiar odwiedzić wybraliśmy subiektywnie, pod własne zainteresowania. Na samym Pyrkonie dzieje się wiele więcej. Czekamy na kolejne informacje!