Już za 24 dni w Warszawie, w centrum kongresowym Ptak Warsaw Expo, odbędzie się pierwszy w Polsce Comic Con. Nie możemy się doczekać, tym bardziej że wydarzenie jest wzorowane na amerykańskim Comic Conie w San Diego, który na pewno każdy fan wydarzeń związanych z popkulturą i fantastyką zna 🙂

Program imprezy również jest bardzo ciekawy. Po pierwsze głównym tematem Comic Conu jest Gra o Tron. Fani serialu będą mogli spotkać aktora wcielającego się w postać Tywina Lannistera (Charles Dance), Melisandre (Carice van Houten) i kto wie, może kogoś jeszcze 🙂 Aktorzy opowiedzą o swojej pracy, rozdadzą autografy i odpowiedzą na pytania publiczności. Ponadto będzie można odwiedzić strefę Gry o Tron. A tam czeka na nas Nocna Straż, ba będzie można nawet się wcielić w Strażnika 🙂

Nie mogło zabraknąć strefy Star Wars – ciekawie zapowiada się model X-winga, który będzie można zobaczyć w skali 1:1 ! Odwiedzimy również strefę Mad Max i Wikingów. Gościem specjalnym tej ostatniej będzie John Kavanagh, który wciela się w serialu w postać Wieszcza. Warto wspomnieć, że jeszcze nie wszyscy goście zostali ogłoszeni. Aktualne newsy na ten temat można śledzić na fanpage wydarzenia – klik

Wśród polskich gości spotkamy Andrzeja Pilipiuka, Marcina Przybyłka, Roberta Szmidta i wielu innych twórców. Lista z pewnością będzie jeszcze aktualizowana, a pełną listę gości możecie zobaczyć tutaj.

Słyszeliśmy, że ma być dostępna wystawa samochodów związanych z popkulturą i tak, będzie można wsiąść do nieśmiertelnego DeLoreana z Powrotu do Przyszłości, auta z Mad Maxa i być może Knight Ridera.

Tradycyjnie już jak na tego typu wydarzeniach, odbędzie się Gala Cosplay, można będzie przejść się Aleją Komiksu i Aleją Gier oraz zrobić zakupy w strefie wystawców. W nowe gry można będzie zagrać w w specjalnie do tego przygotowanej strefie. Oprócz tego dostępna dla uczestników będzie Aleja Nauki, z interaktywnymi panelami i warsztatami. Dla dzieci przygotowano specjalną strefę Kidzone oraz Lego.

3 wydarzenia w 1

Oprócz Comico Conu w tym samym czasie odbędą się dwa inne wydarzenia – EduExpo i Good Game Warsaw, czyli targi gamingowe. Rok temu same targi Good Game odwiedziło 20 tys uczestników, w połączeniu z Comic Conem i EduExpo może to dać ogromną liczbę uczestników.

Nie może tam zabraknąć również Was! Bilety są dostępne w atrakcyjnej cenie – karnet na wszystkie dni już w cenie 40 zł! I do tego pamiątkowa koszulka 🙂 Informacje o biletach zobaczysz w tym miejscu – klik.

My na pewno tam będziemy! Do zobaczenia!